ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16003303
*
nr 1600 3303
Spegel
Oktagonal, nutida, 50x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 20:55:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 15:13:22
1
100 kr
25/2 18:23:11
2
200 kr
26/2 17:14:43
3
200 kr
26/2 17:14:43
2
200 kr (Budbetjänt)
26/2 17:14:54
3
250 kr
26/2 18:51:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oktagonal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1600 3303
Spegel
Oktagonal, nutida, 50x40 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 15:13:22 | 1 | 100 kr |
25/2 18:23:11 | 2 | 200 kr |
26/2 17:14:43 | 3 | 200 kr |
26/2 17:14:43 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
26/2 17:14:54 | 3 | 250 kr |
26/2 18:51:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oktagonal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23